Fatura Çevirici

İşletmelerin düzenlemiş olduğu faturaları işletmelerde kullanılan ticari yazılımlardan (Logo, Mikro, Zirve, ETA, Akınsoft ve diğer programlar) Serbest Mühasebeci Mali Müşavir’lerin kullandığı muhasebe programlarına aktarımını sağlayan ve muhasebeleştiren bir yardımcı programdır.

Fatura Çevirici Nedir?

"5 günlük işiniz 5 dakikaya iniyor” sloganıyla geliştirilmiş Serbest Mühasebeci Mali Müşavir yardımcı programıdır.

Bir Serbest Mühasebeci Mali Müşavir Bürosunun en zor, en sıkıcı işi nedir ? Derseniz herhalde herkes fatura işlemeyi ilk sıraya koyar . Hele bir de aylık ortalama 500 den fazla fatura kesen veya alımı olan bir mükellefin muhasebesini tutuyorsanız, bir elemanınız 2-3 gün boyunca bu mükellefin faturalarıyla uğraşacak demektir.

Peki nedir bu “Fatura Çevirici” ? Nasıl çalışır ? Fatura Çevirici” ye yükleyip , dosya içeriğini bir sefer tanıttığınız zaman , yazılımımız excel dosyasını okuyup faturaları kendi içerisine alır . Daha sonra sizin belirteceğiniz 391, 600, 120 veya 191, 153, 320 alt hesaplara göre yevmiye maddelerini oluşturup, ister günlük, ister 10 günlük, ister aylık fişler halinde kullandığınız muhasebe programına fiş aktarımını yapar.