Bluetooth Tabanlı Trafik Analiz Sistemi (BLUESIS)

Bluetooth Tabanlı Analiz Sistemi

BLUESIS, araç handsfree kiti, cep telefonları, kablosuz kulaklıklar ve tabletler gibi araçla birlikte hareket eden bluetooth özellikli cihazların, MAC adreslerini tespit ederek, trafik ağındaki noktalar arasında ortalama seyahat sürelerini hesaplamaktadır.

Sistem, en az 2 noktaya kurulmak sureti ile, bu noktalardan geçen araçlarda mevcut bluetooth özellikli cihazları tespit ederek eşleştirmektedir. Her iki noktada da tespit edilen araçlar üzerinden ortalama seyahat süresi hesaplanmaktadır. Sistem sayesinde elde edilen ortalama seyahat süreleri, sürücülerle anlık olarak mobil ortamda veya akıllı tabelalar üzerinden paylaşılmaktadır. Bu sayede daha etkin trafik yönetimi sağlamak mümkün olabilmektedir. BLUESIS, IP65 standartlarında muhafazaya sahiptir. Çift yönlü, 200 metreye varan yüksek algılama menzili olan ve her türlü hava koşulunda maksimum performans sergileyen BLUESIS, düşük güç tüketimi sayesinde güneş enerji panelleri ile bile çalışabilmektedir.

Seyahat Süresini Öğrenmenin En Etkili Yolu

BLUESIS, sürücüleri anlık trafik durumundan haberdar eden, trafik yönetimi, denetimi ve ulaşım planlamasında kullanılmak üzere trafik verilerini toplayıp yayınlayan ve arşivleyen, geniş çaplı trafik analiz kabiliyetine sahip bir sistemdir.

Hızlı ve Kalibrasyon Gerektirmeyen Kurulum

BLUESIS, veri iletimini kablosuz olarak yapabilmektedir. Böylece alt yapısı uygun olmayan bölgelerde kurulum ve montaj sıkıntısı yaşanmamaktadır. SD kart üzerine veri kayıt imkanı sunan BLUESIS, iletişim kanallarında oluşabilecek sıkıntılı durumlarda da veri kaybını engellemektedir. BLUESIS’i piyasada bulunan benzer ürünlerden ayıran bir diğer özelliği ise kullanıcı dostu arayüze sahip olmasıdır. Üniteye sağlanan uzaktan erişim sayesinde en kısa sürede sistem üzerinde gerekli güncellemeler yapılabilmektedir.

Bluetooth Tabanlı Analiz Sistemi

BLUESIS Uygulama Alanları

  • Ortalama Seyahat Süresi Tespiti
  • Alternatif Güzergah Önerisi
  • Ortalama Araç Hızı Ölçümü
  • Araç Yoğunluk Ölçümü

Bluetooth Tabanlı Trafik Analiz Sistemi (BLUESIS) Ürün Broşürü İçin Tıklayınız.